Jesteśmy przedstawicielem regionalnym:


INNOVA


Autoryzowanym partnerem:

PayTel

ENOVA

Small Business

AUTOMAPA


Partnerem handlowym:

ELZAB

DATECS

POSNET

TORELL

NOVITUS

ACTION

TECHDATA

JAMICON

ELTRONIK




Kolektory danych

Kolektory danych (zwane też inwentaryzatorami) to przenośne, cyfrowe urządzenia programowane, do których można wprowadzać dane oraz przesyłać zawarte w nich dane do komputera. Wyposażone są w czytnik kodów kreskowych oraz różną ilość pamięci dostępnej dla gromadzonych danych. Są nie tylko niezbędnym elementem nowocześnie przeprowadzanej inwentaryzacji, ale umożliwiają również znakomite usprawnienie innych procesów związanych z dystrybucją i przechowywaniem towarów, wprowadzaniem dostaw towaru do magazynu, kontrolą cen, przyjmowaniem i porządkowaniem zamówień, gromadzeniem danych w hurtowniach oraz na stanowiskach kasowych, pracą przedstawiciela handlowego. Zastosowanie kolektorów przyspiesza te procesy, a także zwiększa efektywność i bezpieczeństwo ich prowadzenia. Terminale wyglądają jak powiększone kalkulatory z dużymi wyświetlaczami. Wbudowany czytnik kodów kreskowych pozwala na wprowadzanie danych towarów. Wprowadzone w inwentaryzatory dane możemy transmitować drogą przewodową lub radiową do komputera.

Podział kolektorów danych ze względu na sposób komunikacji z systemem informatycznym:

  • kolektory batchowe - komunikują się z systemem przewodowo. Przeznaczone są do pracy w budynkach w celu inwentaryzacji środków trwałych, odczytu liczników, kompletacji zamówień i kontroli stanów magazynowych,
  • terminale z komunikacją radiową najczęściej stosowane są w aplikacjach przemysłowych. Urządzenia te są bardzo wytrzymałe, odporne na upadki, przystosowane do pracy w niskich temperaturach, spełniają normy pyłoszczelności i bryzgoszczelności.


Podział kolektorów danych ze względu na system operacyjny w urządzeniu:

  • w kolektorze zainstalowany jest system operacyjny dedykowany do konkretnego urządzenia, stworzony najczęściej przez producenta kolektora ściśle dostosowany do urządzeń, który dzięki temu jest prostszy w obsłudze. Użytkownik może tworzyć sobie samodzielnie dodatkowe aplikacje za pomocą dołączonego generatora aplikacji,
  • w kolektorze zainstalowany jest system operacyjny Windows CE lub Windows Mobile. Oprogramowanie użytkowe można tworzyć za pomocą jednego z wielu dostępnych uniwersalnych narzędzi dla Windows CE. Dzięki temu użytkownik ma możliwość stworzenia własnego programu sterującego pracą kolektora zgodnie z własnymi wymaganiami.

^Do góry^

Dobór urządzenia.

Ważne jest, w jakich warunkach urządzenie ma pracować. Jeśli kolektor będzie używany na zewnątrz budynku, to powinien być odporny np. na niską temperaturę czy opady deszczu. Odporność ta jest określana przez normy techniczne IP - im większy jest numer IP, tym urządzenie może pracować w trudniejszych warunkach.

Trzeba też określić, czy kolektor ma działać w systemie bezprzewodowym. Jeśli tak, to jego pamięć nie musi być duża, bo dane na bieżąco spływają do komputera. Jeśli jednak kolektor będzie pracował w systemie zwanym batch, to pojemność pamięci jest ważna. Muszą tam się zmieścić dane, które po zakończeniu pracy zostaną przesłane przez dok komunikacyjny do komputera. W przypadku tego typu kolektorów duża pojemność pamięci jest potrzebna tam, gdzie jest dużo pozycji asortymentowych, np. w marketach czy dużych magazynach. Z kolektorów typu batch dane do komputera są przekazywane najczęściej za pomocą doku transmisyjnego, który przeważnie jest też ładowarką. Są również kolektory, z których dane spływają przez kabel albo też przez port na podczerwień.

Wybierając kolektor, trzeba zwrócić uwagę na czytnik kodów kreskowych. Są czytniki diodowe i laserowe. Klienci z reguły kupują kolektory z czytnikami laserowymi, które skanują kody z większej odległości niż diodowe. Nie mają też problemu z odczytywaniem kodów z różnego rodzaju opakowań, np. folii aluminiowych.

Ważna jest też wygoda użytkowania. Najtańsze kolektory są nieco większe niż telefony komórkowe. Mają mały wyświetlacz i klawiaturę, najczęściej alfanumeryczną niepełną, co oznacza, że do jednego klawisza jest przyporządkowanych kilka liter i cyfra (jak w telefonie komórkowym).

Istotne jest też oprogramowanie kolektora, które musi współpracować z naszym programem do obsługi sprzedaży. Kolektory przeważnie są sprzedawane ze standardowym programem do inwentaryzacji, ale za dodatkową opłatą można zamówić takie, które będą ściśle dostosowane do specyfiki danej firmy.

Korzyści związane z zastosowaniem kolektora danych (inwentaryzatora) w firmie:

  • szybkość wprowadzania danych i minimalizacja pomyłek,
  • ograniczenie czasu wyłączenia punktu sprzedaży w związku z prowadzoną inwentaryzacją,
  • przyspieszenia ruchu towarów w placówce poprzez automatyzację procesów,
  • możliwość dokonywania szybkich spisów z natury,
  • wzrost efektywności i komfortu pracy,
  • redukcja kosztów pracy,
  • zmniejszenie obiegu dokumentów papierowych.

^Do góry^

Nasza oferta

W naszej ofercie posiadamy kolektory danych:

- Kolektory (terminale) batch z systemem dedykowanym lub Win CE firm CipherLab i Datalogic:

   

- Kolektory (terminale) bezprzewodowe z systemem dedykowanym lub Win CE firm CipherLab i Datalogic:

   

^Do góry^