Drukarka fiskalna jest to urządzenie rejestrujące przychody pochodzące ze sprzedaży detalicznej na potrzeby rozliczenia podatku (dochodowego i VAT). Każdy sprzedający, którego przychody przekroczyły graniczną wartość określoną przez Ministerstwo Finansów, jest zobowiązany do rejestracji sprzedaży detalicznej przy pomocy kasy lub drukarki fiskalnej. Sprzedaż niektórych grup towarów (np. alkoholu, papierosów) obligatoryjnie podlega rejestracji za pomocą kas bez względu na wysokość obrotu. Po zakończeniu każdego dnia sprzedaży, użytkownik ma obowiązek wykonać na kasie tzw. raport dobowy fiskalny. Podczas wykonywania tego raportu, całodzienny utarg zostaje trwale zapisany do pamięci fiskalnej kasy z rozbiciem na poszczególne, zaprogramowane stawki PTU.

W odróżnieniu od kasy fiskalnej, drukarka fiskalna nie może pracować samodzielnie (bez podłączenia do komputera) i jej zadanie polega jedynie na rejestracji oraz wydruku paragonów. Wchodzi w skład komputerowych systemów sprzedaży. Do rejestracji paragonu na drukarce fiskalnej można użyć dowolnego programu komputerowego potrafiącego sterować drukarką przy pomocy złącza RS-232 lub USB. Programy korzystające z drukarek fiskalnych nie muszą mieć homologacji, a protokół komunikacyjny jest jawny i dostępny zwykle na stronach WWW producentów drukarek.
Modele obecnie posiadające homologację do pracy w Polsce stosują port RS-232 jako główne medium komunikacyjne. Porty USB są skonfigurowane w ten sposób, że w systemie są widoczne jako RS-232 (wirtualne porty szeregowe).

Drukarka fiskalna drukuje paragony fiskalne dla klientów oraz na rolce kontrolnej ich kopie przeznaczone do archiwum. Wydrukowany paragon fiskalny musi być po sprzedaży wręczony klientowi. Kopie zachowane na rolkach kontrolnych muszą być przechowywane przez sprzedawcę przez okres 3 lat.
Obecnie pojawia się na rynku coraz więcej modeli drukarek fiskalnych z tzw. kopią elektroniczną. Drukarki fiskalne z kopią elektroniczną wyposażone są w jedną stację mechanizmu drukującego, drukującą oryginały paragonów, raporty, itp. Kopia wszystkich wydruków zapisywana jest w zewnętrznej pamięci elektronicznej. Złącze pamięci znajduje się (zazwyczaj) obok mechanizmu drukującego. Przepisanie danych z pamięci podręcznej do pamięci zewnętrznej następuje wraz z wykonaniem raportu dobowego. W tym celu urządzenie weryfikuje poprawność danych zapisanych w pamięci zewnętrznej z zapisem w pamięci podręcznej.
- całkowicie bezobsługowy (bez konieczności szkolenia personelu),
- pojemność wystarczająca na cały okres użytkowania,
- dostęp do kopii paragonów przez: - złącze USB drukarki (nie przerywając pracy kasjera) MENU drukarki
- dostępny dla użytkownika,
- zabezpieczony przed kradzieżą.

- włożenie modułu do komputera (USB) ,
Po zakończeniu każdego dnia sprzedaży, użytkownik ma obowiązek wykonać na drukarce fiskalnej tzw. raport dobowy fiskalny. Podczas wykonywania tego raportu, całodzienny utarg zostaje trwale zapisany w niekasowalnym module fiskalnym drukarki.
W naszej ofercie posiadamy między innymi:
Innova Profit Euro >szczegóły<

paleta kolorów:
rodzaje wyświetlacza klienta:
Innova Profit EJ >szczegóły<

paleta kolorów:
rodzaje wyświetlacza klienta:
Innova Market >szczegóły<

paleta kolorów:
rodzaje wyświetlacza klienta:
Posnet Termal >szczegóły<

Szuflady do drukarek fiskalnych produkowane przez firmę Eltronik:
- Szuflada SK-MINI (mała szuflada)


wymiary:
szerokość - 268 mm, głębokość - 343 mm, wysokość - 100mm (plus 10 mm - stopki)
przedziały:
na banknoty - 3, przegrody na bilon - 6
waga - ok. 4800 g
(w standardzie dodatkowe otwieranie mechaniczne)
paleta kolorów
- Szuflada SKV (duża szuflada)


wymiary:
szerokość - 410 mm, głębokość - 400 mm, wysokość - 100 mm (plus 10 mm - stopki)
przedziały:
na banknoty - 5, przegrody na bilon - 9
waga - ok. 5800 g
paleta kolorów
^Do góry^